STOP.DROP.DRAW

In jos

STOP.DROP.DRAW

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Vin Iun 26, 2009 1:50 am

Asta e o chestie scrisa ... de plictiseala. Si sa vad daca pot sa scriu ceva fara sa par patetica.
Nu am inclus nici o vedeta in ea... deocamdata. Primesc sugestii daca vreti.
BTW, imi place numele meu, d'aia l-am folosit.

O insiruire de pereti gri.
Ma urmareste de ceva vreme. De cand am intrat pe strada care imi e atat de cunoscuta. A fost facuta din dale de beton, acum mai bine de 50 de ani.
Dar imi era dor... dor sa vad acesti pereti, a caror desfasurare ma anunta ca ma indrept spre casa. Au trecut prea multi ani de cand am plecat. 15 ani, 4 luni si 5 zile. Stiu asta atat de exact... Numaram zilele in care puteam sa ma intorc acasa fara sa las capul in pamant.
E ciudat cum am aceleasi asteptari .. ca si cum m-as intoarce de la liceu. De parca ar mai putea fi vreodata la fel. Normal, apartamentul e gol. Nu o sa mai miroasa a prajitura cu visine a bunicii, nu o sa mai vad haina de militar al tatalui meu in cuier, Bunica s-a dus inapoi in locul unde a copilarit, iar ai mei sunt in Florida. “-Ce, numai Americanii pot sa se retraga in Florida la pensie?” Asta spuneau mereu cand vorbeam la telefon. Iar fratimiu... Calatoreste peste tot. Ce om plictisit.
Nu pot sa ma mai uit in dreapta mea si sa vad acelasi sir de case cunoscute. Acum ii vad lui chipul. Fata senina si zambetul acela tamp de copil. Ce pasnic e cand doarme. Toata agitatia si tot temperamentul acela vulcanic care ma scoate din sarite dispar pur si simplu. Si ma tine de mana. Chiar daca doarme, ma strange cu putere. Si nu pot decat sa zambesc... si sa ma gandesc cu groaza de momentul in care o sa se trezeasca si o sa inceapa sa arunce cu banane si felii de pizza pe unde apuca.
Destul cu asta. Cine sunt eu? Sunt Tina. Si asta e povestea mea.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Numarul mesajelor : 270

Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : On the plane to Miami

Vezi profilul utilizatorului http://mitsithevamp.livejournal.com/

Sus In jos

Re: STOP.DROP.DRAW

Mesaj  Meisekyume la data de Vin Iun 26, 2009 3:22 am

Nice start you got here . ^.^ Descrii foarte frumos .

D-abia astept nextul . \=D/
Meisekyume
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Numarul mesajelor : 217

Data de inscriere : 16/06/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Vin Iun 26, 2009 4:19 am

nhaha, thank you. Btw, daca simti nevoia sa critici sau sa sugerezi ceva, please do. I'm pretty open.

Cap 1.
- “-Pune mana si invata”, “Ce faci ma, iar desenezi?” sunt cele mai frecvente cuvinte pe care le auzeam de la ai mei. Niciodata nu le ziceau cu rautate si de cele mai multe ori aruncam cu un cocolos de hartie in ei sa ma lase in pace. Evident, radeam toti. Am fost mereu apropiata de arta. Simteam, pur si simplu, nevoia de a reproduce lumea pe care o vad. Sa ii dau putina culoare, putina personalitate... putin din mine. Poate de aceea oamenii pe care ii desenam erau plini de piercinguri si tatuaje... hmm. Nu sunt niste chestii care ma definesc. Ba da.. tatuajele da. Dar.. ok, o sa tac. Trecem mai departe?
- Hey, e povestea vietii tale, esti sigura ca vrei sa trecem mai departe? Adica poti sa te invarti in jurul cozii cat vrei.
- Esti sigur? Consumi banda cu mine, ce naiba.
- Hai ma, fii serioasa. Tu stii cat am asteptat sa iti iau interviu’ asta?
- Serios? Wow....
- Deci?...
- A ok, unde ramasesem?
- Tatuajele te definesc.
- A. Logic, sunt tattoo artist. Dar nu cred ca e vorba doar de asta. Mai e si ideea ca... totusi oamenii astia, extrem de sadici daca ma intrebi pe mine, poarta o creatie de-a ta.. peste tot. Si prin tot. Iti ofera o suprafata din ei si iti ofera posibilitatea sa te manifesti in mod creativ. Pe ei. Ok, aia a sunat pervers.
- Haha!, rase el. Vrei sa o taiem de la montaj?
- Nu. Nici nu ma gandesc. In fond tot scopul ... emisiunii asteia sau whatever , e ca lumea sa ma cunoasca asa cum sunt.
- OK, atunci dau filmarea exact asa. O sa apar si eu pe aici, haha, ma simt vedeta.
- Simte-te, fratie, cine te tine ?
- Ziceai ca poarta o creatie de a ta si.. prin tot ? Adica?
- Pai. Exista inca o stampila pe care oamenii o pun asupra celor cu tatuaje. Ai un tatuaj rezulta iti cresc sansele sa devii un ratat. Si totusi ei te lasa sa le pui “stampila” asta. Ma intelegi?
- Da. Si stiu despre ce vorbesti. Dar ne-ai demonstrat contrariul, nu?
- Cred ca. Adica hey, imi traiesc existenta din chestia asta si duc o viata chiar buna.
- JOHN!!!, s-a auzit o voce din spatele unui perete. Trebuie sa continuati alta data. E programat un interviu cu nu stiu ce mare personalitate. Bla Bla.
- Dar Tina?
- Tina sa se supere? HAA!
- Esti sigura, Tina? Putem continua like... intr-un parc. Sau pe strada. Sau oriunde vrei tu.
- Dude, chill. E ok. Oricum am niste programari in curand asa ca. Dar te sun.
- Mersi. Esti cea mai tare.
- Bye, Johnny-Man.
Johnny a fost mereu simpatic. Il cunosc de cand era pustan si se invartea pe langa mine. Nu stiu ce a vazut la mine si a gasit drept de urmat. In fond eram o copila de 19 ani care se mutase de acasa. Avea 10 ani pe atunci. Ma ruga incontinuu sa il invat sa deseneze. S-a plictisit repede. Dar i-a placut mereu sa citeasca ziare si reviste. Eu imi castigam existenta desenand in parcuri, pe atunci. Caricaturi, portrete, peisaje. Orice. Era destul sa platesc niste facturi si ceva de mancare. De haine nu vorbesc. Purtam blugii pana se rupeau si atunci ii taiam cu foarfeca si ii consideram noi. Dar a fost OK. O perioada frumoasa. Heck, locuisem intr-un orasel de provincie din Romania, si acum iata-ma. New York Citty. The Big Fuckin’ Rotten Apple. Bine, situatia mea nu se imbunatatise. Dimpotriva, locuiam intr-o cutie de chibrite care cica se numea apartament. Si ma chinuiam sa dau nume tuturor goangelor. Ceva sa imi aduca aminte de unde eram. Vasile, Gheorghe, Ion, Mircea.... Nu am inteles niciodata de ce nu le dadeam si nume de fete. Dar ma rog.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  Meisekyume la data de Vin Iun 26, 2009 2:47 pm

Lulz . Vasile , Gheorghe , Ion , Mircea XDDD
Frumoasa continuare . Chiar nu m-as fi gandit ca prima parte ar putea avea legatura cu a 2-a , adica o vedeam ca o prezentare , pe langa fic . Imi place ca ai gasit o continuare care sa se lege de prima parte .
Overall , frumos ficul pana aici , dar ai o idee despre cum ar trebui sa arate per total ? :-? ca sa nu te lungesti prea mult nu de alta . XDDD Si un fic lung e cel mai greu de terminat .

And small note :

* city :S

[ m-am nascut sa corectez greselile de spelling XDDD desi nu cred ca a fost intentionat ... si mie imi mai scapa uneori ]
Meisekyume
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Sus In jos

Mesaj  White_Raven la data de Vin Iun 26, 2009 5:08 pm

Joiana.. Maricica... Alotta Fagina...
heck:-j
nais story
sounds quite familiar...
de fapt:-?
White_Raven
Moderator
Moderator

Rac Capra
Numarul mesajelor : 207

Varsta : 27
Localizare : Pitesti (=^.^=)

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Vin Iun 26, 2009 6:27 pm

da, mi-a scapat. :)))

raven, tu o sti:-j adica ma rog, am modificat-o :))
Ma. nu stiu cum o sa arate. Adica pana unde am scris e ... nush, destul de imbarligata. Desi nu pare momentan. Dar are legatura cu dilatarea timpului, e o tehinca narativa. Eh, o sa vedeti voi :))
Ceva gen.. Intr-o dupamasa isi rememoreaza toata viata.ma rog, 2-3 dupa-mese:))
si viata tipei e destul de controversata.

Ma astepta o masina in fata studio-ului. Ce dragut.
- Buna, ma numesc Steve. Mi s-a spus ca trebuie sa te duc acasa.
- Neah, iau in taxi, mersi.
Nu stiu de ce toate televiziunile pun soferii sa ma duca acasa. Nici macar nu am ocazia sa conduc rabla mea. Un Plymouth mai batran ca mine, pe care il luasem de la un prieten. Practic mi l-a dat gratis, numai sa il scap de el. Am dat 150 de dolari pe el, cand aveam 22 de ani. Nici nu mi-am luat alta, n-am nevoie. Merge perfect. Prietenii mei rad de mine, spun ca fac acelasi lucru cu ea cum faceam cu hainele cand m-am mutat aici. Dar le convine cand ii duc acasa de la cine stie ce chef, unde au baut, probabil mai mult decat e nevoie. Macar sunt responsabili si nu se urca chiar ei la volan. Eh...
-TAXI!!!
- Unde merge domnisoara?
I-am dat adresa dintr-o suflare. Vroiam sa dorm. Oricum, la ce trafic e, ajungem in 2 ore. Poate mai mult. I-am spus soferului sa dea cu ceva in mine cand ajungem. Oricum ma cunoaste, nu stiu cum nimeresc tot in taxi-ul lui. Da e ok. Omul e simpatic. Nu vorbeste prea mult si nu se implica in viata mea personala.
Uitandu-ma la peretii din sticla de pe margini, imi vine somnul. Nu m-a deranjat niciodata agitatia de pe trotuare si oamenii care se grabeau sa ajunga care pe unde. Nici macar claxoanele si injuraturile soferilor blocati in ambuteiaj. Casc. Mama, chiar mi-e somn. Aaaa si ce dor mi-e de cainele ala gigant de plus pe care dormeam acasa. Am vizitat toata America si nu am gasit un catel de plus gigant mai comod decat Kirai, al meu.
“-Unde mergi?
-Nu stiu, mama. Undeva unde sa pot sa fiu eu. M-am saturat sa se uite lumea la mine ca la o ciudata.
- Tina, ai innebunit? Si ce daca esti diferita. Te imbraci mai .. rebel, asa si? Esti tu.
- Da’ m-am saturat. Pe bune. Si ce viitor pot sa am aici?
- Faci o facultate buna si castigi cat vrei tu.
- Si raman cu banii? Si cu desenul ce fac?
- Nu stiu. Dar nu pleca.
- De ce sa nu plece?
- Allan, ai innebunit si tu?
- Stiu ca vrei sa o ti langa tine mai mult timp, dar las-o sa mearga sa isi faca un viitor din desenele ei.
- Si aici nu poate ?
- Nu poate sa devina o artista la calibrul la care poate deveni.
- Asa e!
- Bine... pleci. Dar...
- Normal ca nu va uit, come on. Ma cunoasteti mai bine de atat.”

- AUCH!!
- Scuze, ati zis sa dau cu ceva in dumneavoastra.
- A da. Am ajuns? Deja? Maaama...
Am platit cursa cu bancnote mototolite, ca de obicei. Tot spun ca o sa imi cumpar un portofel. De 14 ani tot spun asta.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  Meisekyume la data de Vin Iun 26, 2009 9:10 pm

Wallets suck big time o.o

Me wants next .
Meisekyume
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Vin Iun 26, 2009 9:51 pm

ok :-??

Stop.Drop.Draw Tattoos. Asa mi-am numit salonul. Ma reprezinta complet. E decorat cu fiecare secunda din viata mea. Am intrat in salon, pe usile cu geam sangeriu. Normal, am ajuns prima. Stai. De ce nu mai e nimeni? Damn! E duminica. Normal ca nu e nimeni, e ziua libera. Daca tot sunt aici, ce rost are sa mai merg acasa? Sa fac ce? De Slick are grija vecina mea. Slick e dulaul meu. L-am gasit cand era pui acum 4 ani langa un cos de gunoi. S-a dovedit a fii un ciobanesc german adorabil. Ma rog, cand e cu mine sau cu vecina. In rest latra si musca si alearga si latra din nou. Defapt... Hey, unde mi-e telefonul? A, uite-l.
- Mary!!!!!!!!!!!!
- Tina?
Ce dragut, Slick latra.
- Esti draguta sa il aduci pe Slick la salon? Nu e nimeni aici si nu vreau sa vin acasa.
- Da, cum sa nu. Sweet. Vin imediat.
Nice. Nu stam departe, asa ca o sa ajunga in 5 minute. Mama ce salon imens. Cine s-ar fi gandit ca o sa ajung a big shot? De parca ar conta. Cate poze pot sa am pe perete. A, si uite poza asta imensa. O ador. Mi-a facut-o un tip dupa ce i-am facut portretul in parc. Dar imi place cum am iesit. Nici nu stia cum sa mi-o dea. Pana la urma m-a tarat pana la un studio foto si a scos-o acolo. Am pastrat-o. Ma reprezinta in totalitate. Si daca tin bine minte, tipul e primul care mi-a cerut un portret. Restul vroiau caricaturi de vedete. Dar el a venit la mine si mi-a cerut sa-l desenez. Cum vreau eu. Cum il vad. Si l-am desenat. De parca ar fi cine stie ce mare filosofie sa desenezi un portret. Ma rog. Pentru unii e. Blugii aia.. Inca ii mai am in dulap, dar nu i-am mai purtat. Cred ca o sa ii atarn pe perete pe aici. Sunt primii blugi pe care i-am cumparat, de la un magazin second hand de la coltul strazii. Miroseau a naftalina si fum de tigara, dar hey, macar aveam cu ce sa ma imbrac. I-am trimis o copie a pozei si alor mei. E drept, nu am mancat 2 zile ca sa platesc taxele postale, dar cui ii pasa? Mama mi-a scris o scrisoare, a zis ca am slabit si ca arat rau. Ca nu crede ca imi merge bine si ca vine sa ma viziteze. I-am spus sa nu vina. M-am rugat de ea sa nu vina. I-am spus ca stau in chirie la o tipa de la armata pe care o cunoscusem de la servici de la tata si nu vreau sa se supere. Si i-am mai zis ca asa e moda pe acolo. Ca oricum in genu ala ma imbracam si acasa, asa ca a inghitit gogoasa. Cred. Si bine inteles au urmat o serie de cuvinte incurajatoare. “Mi-am luat o slujba la un parc tematic, fac portrete. Se plateste bine. Si in curand o sa ma mut, imi caut un apartament singura asa ca trebuie sa strang bani. Si ce daca nu ma mai imbrac de firma, acum sunt pe cont propriu, trebuie sa fiu mai responsabila. Si oricum sunt doar haine. Care mie imi plac. ” Ma manca limba sa ii cer niste bani sa pot sa ma descurc macar 2 luni. Mi-ar fi trimis, puteam sa gasesc orice motiv. Puteam sa ii spun ca vreau sa imi cumpar o masina, sau ca am pofta de caviar si in America e mai scump. Right. Dar nu. Imi promisesem ca ma descurc singura. Defapt ma cam saturasem de toate privilegiile pe care mi le ofereau ai mei. Pur si simplu nu eram eu. Si am vrut sa fug si de faptul ca le faceam o imagine proasta cu reputatia mea.
- TINAAAAAAAAAAA!!!
- Da?, m-a speriat. Mary e nebuna.
- Ti l-am adus. Acum plec. Ma duc la shopping. PAAAAAAAAAAA!
- Ooook.. (am mentionat ca Mary e nebuna?)
Caine nebun. Acum sare pe mine. Am avut foarte mare inspiratie cand am luat o canapea rabatabila. Pot sa dorm pe ea. Cu Slick langa mine, normal. Nu stiu de ce e asa linistit. Poate simte ca mi-e dor de casa. Mama, am poze pana si pe tavan. Pe cine am platit sa se urce sa le puna acolo?
Aveam 20 de ani. Normal ca locuiam intr-un cartier rau famat. Si normal ca fiind una din singurele fete de acolo, m-am inhaitat cu baietii. Tot timpul am fost mai baietoasa. Oricum. Gasca pe care mi-o facusem au devenit cam protectorii mei. Nimeni nu ma atingea, practic eram un bibelou de portelan. In schimb eu le ofeream compania si prietenia mea. Si fidelitatea mea. Si imi tineam gura inchisa pentru toate tampeniile pe care le faceau. Fiind singura intr-o tara noua –si extrem de tanara- aveam nevoie de cineva care sa ma apere. Mama lui Johnny murise. La spital, dupa o coma de 3 saptamani. Sotul ei practic o omorase in bataie dupa ce se imbatase la o carciuma. Johnny a ramas traumatizat, normal. Si era cam singurul copil de pe acolo, asa ca l-am luat sub aripa mea. Ta-su se imbata zilnic si daca il prindea pe Johnny il batea mar, asa ca statea mai mult pe la mine. Intr-o zi, Alfred, asa il chema, mi-a batut la usa. Era evident muci, asa ca i-am inchis indata ce am simtit mirosul de posirca de 2 bani. Mi-a spart usa. Great, de asta aveam nevoie. Si m-a luat pe mine la bataie. Ii fur copilu, auzi. Johnny a fugit printre picioarele lui ta-su si l-a adus pe Peter. Un gangsta care se dadea seful tuturor. Peter l-a luat la bataie pe Alfred si asa am ajuns amandoi in arest. Ne tineau in sectia de politie asa ca nu se tinea cont de faptul ca eu eram defapt fata. Era doar o celula libera si una in care erau niste prostituate puse pe scandal. Asa ca m-au bagat cu Pete. El mai vizitase locul asa ca era respectat de restu pe acolo. Am avut noroc si cu asta. Ma rog, cu ocazia asta am fost luata in vizor de politie. Am ajuns aici de-abia de un an si deja am o reputatie proasta. Great. Dupa o saptamana ne-au dat drumul. Eu uitasem ca nu mai am usa la apartament, dar m-a uimit faptul ca toate erau la locul lor. Aparent Mike si Alex, niste prieteni care imi erau ca fratii, se mutasera provizoriu la mine ca sa fie siguri ca nu imi ia nimeni nimic. Mi-au pus si usa. Bine inteles, a trebuit sa le dau banii inapoi. Nu erau nici ei cine stie ce bogatasi, dar m-am chinuit si i-am platit. Alex imi gasise de lucru intr-un salon de tatuaje. Unul de cartier, care nu avea cine stie ce clienti. Spalam geamuri, spalam pe jos, cumparam chestii.. Imi dadeau 10 dolari pe zi. Nici nu puteam sa cer mai mult, pentru mancat imi era de ajuns. Evident aveam probleme cu chiria, asa ca baietii de la salon ma lasau sa dorm pe scaunele de acolo. Practic asa decurgea viata mea. Si atunci mi-am adus aminte care era defapt scopul meu.
“-Vreau sa fiu o pictorita faimoasa. Sau ceva. Nu stiu. Vreau ca arta mea sa prinda viata si sa fie apreciata”
Nu ajungeam nicaieri. Asa ca m-am decis sa imi dau demisia si sa merg inapoi in parc. Macar asa desenam. De data asta am mers in Central Park. Cel putin acolo sunt mai multi oameni. A venit un nene in varsta la mine si m-a rugat sa ii desenez ceva. Orice. Eu i-am desenat o sirena. Mi-a zis ca e profesor la universitatea de arte, si ca vrea sa imi prezinte o oferta educationala.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  Meisekyume la data de Sam Iun 27, 2009 2:23 am

What a nice life . Now really . Me likes it . OwO

Neeext . [ lulz XDDD imi aduce aminte de emisiune o,o]
Meisekyume
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Dum Iun 28, 2009 1:23 pm

“-Educatie? Eu?
-De ce nu?
- Am eu fata de persoana cu educatie? Eu stiu sa fac un singur lucru. Sa desenez.
- Asta e tot ce trebuie sa faci. Uite, lasa-ma sa vorbesc. Asculta-ma.”

Ma gandeam daca sa am incredere in el sau nu. A inceput sa imi insire verzi si uscate despre nu stiu ce bursa pe care o ofera ei persoanelor neajutorate cu talente. Mi-a cam suras ideea. Suma nu era mare, dar era suficient cat sa ma pot muta inapoi in apartamentul meu .. gongificat. Asa ca am inceput sa fac calcule in minte. Primele 2 luni puteam sa platesc si restanta, doar ca trebuia sa imi gasesc alt part time. Sau sa desenez iar prin parcuri. Ceea ce nu era rau. Am acceptat. Si a doua zi m-am prezentat la examen. Miroseam a tigari si a mucegai. Hainele mi se rupeau pe mine si nu mai facusem dus de 3 zile. Am intrat in camera de examinare si am vazut doar filfizoni imbracati de la Prada si Gucci. Imi aducea aminte de dulapul meu din Romania, umplut de mama. Persoane neajutorate my ass. Normal ca am atras toate privirile. Si tot mirosul ala de Bvlgari a palit cand am intrat eu. Tehe! Examenul consta intr-un desen alb-negru in carbune. Aveam un model in fata si trebuia sa ne punem propria amprenta pe desen. Am schitat modelul, am sters, l-am schitat din nou... i-am inlocuit mana cu una de schelete, i-am pus niste coaste la vedere, niste fum, un alt nene care vroia sa fie Jack the Ripper in spate si am spus ca am terminat. Imi luase doar 4 ore din cele 6 alocate. M-au admis pe loc. Au spus ca sunt originala si ca de asta au nevoie. Nici nu mi-am dat seama ca in comisia de examinare era defapt tipul care imi facuse poza. Desi nu parea mai batran ca mine. Cu 4-5 ani. Maxim. Am semnat niste acte si am primit un avans, pe loc. Normal m-am dus direct in cartierul meu si mi-am recuperat apartamentul. Administratoarea ma placea, nu stiu de ce. Asa ca m-a primit inapoi. Johnny era acolo. Cred ca a auzit ca vin inapoi. Cam atunci incepuse sa ma roage sa il invat sa deseneze. Imi era simpatic, asa ca nu am putut sa refuz. Si timpul liber mi-l petreceam desenand copacei si chestii simple. Dupa 3-4 luni s-a plictisit. Dar era foarte interesat de revistele pe care le primeam de la universitate.
- Slick, ce naiba? Nu mai latra, lasa-ma sa dorm.
Sunase cineva la soneria salonului. M-am ridicat si i-am raspuns asa ciufulita cum eram. Dormeam dezastruos.
- Pot sa te ajut cu ceva?
- Aaa... Pai aveam maine programare la Sally. Vroiam sa vad daca nu ma poate primi azi, dar am sunat si era ocupat telefonul.
Normal. Il scosesem din furca. Era zi libera...
- Pai. E duminica. Chiar nu poti maine?
- Stii, eu sunt din Peru. Si m-au sunat de la aeroport ca mi-au reprogramat din greseala rezervarea si maine trebuie sa plec. Si chiar vreau tatuajul asta, deci nu pot astepta pana la anul cand vin inapoi.
- Ok o sun. Defapt... stii ceva? Te iau eu. Rezolv eu cu ea maine.
- Uhm....
- O sa fie ok, nu e primul tatuaj pe care-l fac, sa stii.
- A. Ok. Sunt Ignacio.
- Tina, imi pare bine.
E dragut tipul. Imi aduce aminte de Pete. Pare dur. E plin de muschi si totusi vrea un tatuaj cu un trandafir. Easy enough. Imi place sa desenez trandafiri. Nu stiu, mi se par ca reprezinta o forma de dualitate. Fragilitatea petalelor... si spinii aia care inteapa ai naibii de tare. Ar putea fi folositi ca ace de tatuat. Te he!
- Cu ce ocazie prin America?
- Am venit sa imi vizitez logodnica. S-a mutat aici acum jumatate de an.
- Misto. Si tu ai ramas acolo?
- Pai, nu am avut suficienti bani ca sa ne mutam amandoi. Si ea cunostea pe cineva aici care a ajutat-o sa se stabileasca si sa isi gaseasca un loc de munca. Daca veneam eu primul probabil ajungeam un ratat.
- Si ai avut curajul sa o trimiti aici? Nu e un loc foarte sigur.
- Acolo nu prea aveam nici un viitor. Ne-am gandit ca merita riscul. Si ea deseneaza. Si s-a angajat ca grafician la o firma de advertising. La anul ma mut si eu definitiv aici.
- Ahaaaa. E dragut ca ai avut suficienta incredere in ea incat sa o lasi sa vina singura.
Mi-a zambit. Probabil am atins un punct sensibil? Nu conteaza. Oricum a ramas tacut restul timpului. Care defapt nici nu era prea mult, imi mergea mana destul de repede. Nici nu l-am incasat. A vrut sa imi plateasca dar i-am zis sa ii cumpere logodnicei sale ceva frumos.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  Elisa la data de Mar Iun 30, 2009 12:03 am

este foarte faina
Elisa
Mini fan
Mini fan

Numarul mesajelor : 63

Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj  sweet-miyavi la data de Mar Iun 30, 2009 12:09 am

super, imi place
sweet-miyavi
Admin
Admin

Taur Pisica
Numarul mesajelor : 396

Data de inscriere : 16/04/2009
Varsta : 31

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Mar Iun 30, 2009 3:39 am

Pete... A murit impuscat acum ceva vreme. Sunt 3, 4 ani cred. E pacat, pentru ca se daduse pe breazda. Nu mai umbla cu persoane dubioase. Era si casatorit. Dupa o relatie ratata cu subsemnata... Sarah o cheama. Imi e prietena buna. Imi zice cumnata, pentru ca eu si Pete eram ca si fratii. Dar se pare ca cineva inca ii purta pica. Mai exact Alex. Un glont in cap. Se plimba cu Sarah in parc cand s-a intamplat. Saraca fata. Dar e puternica, asa ca si-a revenit. Spune mereu ca Pete n-ar fi vrut sa o vada plangand dupa el. Asa si e. Se iubeau foarte mult.
Da, am avut o relatie cu Pete. Incepusem sa ma stabilizez. Connor, tipu de la universitate, m-a pus in legatura cu un grafician si mai faceam niste bannere, afise, postere.. una alta. Imi permiteam sa imi cumpar haine noi acum. Johnny a fost adoptat intre timp, dar tot ne vizitam des. Se bucura enorm cand ii mai cumparam cate o carte buna. Asta vroia tot timpul. La doua strazi de mine era un anticariat, si de acolo ii luam tot timpul carti ieftine. Lui ii placeau si asa. Crescuse acum, avea vreo 12 ani. Era un eveniment mare in oras, si eu trebuia sa fac niste fly-ere, afise si niste bannere imense. Am castigat 1000 de dolari pentru chestia aia. Mi-am cumparat rabla aia de Plymouth si un computer antic. Mi-au ramas bani si am putut plati si o dezinsectie. Pete a venit sa mi-l instaleze si sa il faca sa mearga. Ii placeau calculatoarele, chiar se pricepea. Renuntase sa isi mai piarda timpul vanzand droguri si se angajase la un magazin IT. Incerca sa se “curete”. Dupa ce l-a facut in sfarsit sa respire, am decis sa il inauguram uitandu-ne la un film de care facuse el rost. Piratat, evident. Cu Chuck Norris. Ne-am plictisit pe la jumatatea filmului. Atentia lui a fost captata de decolteul meu si atentia mea a fost captata de buzele lui care se plimbau libere pe gatul meu. V-am zis ca aveam o reputatie proasta in Romania? Ei, oamenii ma credeau prostituata. Dar eu eram defapt virgina. Asa ca Pete a fost primul. Am fost bucuroasa ca a fost el. In fond il cunosteam de aproape 3 ani de zile, dar mi-a dovedit ca pot sa am incredere in el. Mi-a zis a doua zi ca ma respecta prea mult ca sa uite de chestia asta asa ca ma declara in mod oficial prietena lui. Dar n-a mers. Eram mult prea buni prieteni pentru asta. Pana si cand incercam sa ne sarutam ne lua rasul, asa ca am renuntat la idee dupa 4 luni. Si noapte aia a ramas doar o amintire frumoasa. Nu am regretat niciodata ca s-a intamplat. El avea 25 de ani atunci, era cu 3 ani mai mare ca mine. Am o poza cu el in salon. Peretele din dreapta, randul al 3-lea, poza cu rama cenusie.
“- Hey, Tina. Stii, e ciudat cum din doi ratati am ajuns amandoi ceva acum. Adica tu ai slujba asta grozava. Faci ce iti place.. desenezi si creezi. Si eu sunt acum inginer de sistem. Iti vine sa crezi?
- Hell no. Cand am ajuns aici credeam defapt ca o sa raman printre goange.
- Neah, n-am crezut niciodata asta despre tine. Stiu ca n-ai fi renuntat. Defapt tu m-ai inspirat sa ma curat. Daca nu erai tu probabil as fi sfarsit impuscat la un colt de strada pentru o doza de cocaina.
- Stii? Trebuie sa facem ceva sa sarbatorim chestia asta. Si sa marcam faptul ca nu mai suntem low-lives. Ce zici sa ne mutam din haznaua asta? Ne cautam un apartament intr-un cartier mai bun si putem sta impreuna o perioada. Ne avem ca fratii oricum, asa ca nu o sa fie o problema.
- Sa impartim chiria si facturile. Hey, tu stii sa faci cartofi prajiti, deci n-o sa murim de foame.
- Deci ce zici? Ne emancipam?, am afisat si un zambet plin de speranta atunci. Ma simteam ca un copil care tocmai primise promisiunea unei jucarii noi.
- Da. Hai sa plecam din ghena asta de gunoi.”

S-a intamplat la nici un an de cand ne-am despartit. Eu lucram acum full time, deci aveam un venit mai stabil. Asa ca am plecat din cartierul ala. Mama adoptiva a lui Johnny era agent imobiliar asa ca ne-a gasit un apartament de inchiriat mai ieftin. Era totusi destul de dragut. Avea doua camere si era deja mobilat. Aveam un televizor, un aragaz, un frigider, o masa. Niste bufeturi pe perete. Camerele aveau cate un pat, un dulapior si o noptiera. Ce ne trebuia mai mult? Era totusi un progres, inainte stateam fiecare intr-o garsoniera cu un pat si o masa. Baia era curata. Aveam si dus si cada. Lux. Johnny isi facuse niste economii din banii de buzunar pe care ii dadeau ai lui si ne-a facut un cadou de casa noua, un covoras cu “Welcome!”. Era dragut sa locuiesc cu Pete. Intr-un fel mi-e dor de perioada aia. Acum locuiesc singura intr-un duplex. Ma rog. Cu Slick. Daca l-as fi gasit dupa ce a murit Pete, asa ii puneam nume.
Alex s-a simtit tradat cand Pete, seful lor, vezi Doamne, s-a lasat de meserie. L-a urat tot timpul pentru asta. Primii doi ani s-a tot rugat de el sa se intoarca. Cica nimeni nu mai stie de onoare in fosta gasca. Apoi cand a vazut ca Pete chiar nu vrea a inceput cu amenintari. Pana la urma si-a indeplinit promisiunea. Ca ii zboara creierii. Acum e intr-o puscarie. Din cate am auzit e “fetita” pe acolo.
Sarah a aparut in viata lui prin intermediul meu. Eram in parc, desenam. Aveam aproape 25 de ani. Rememoram perioada in care nu aveam absolut nimic. Imi mergea destul de bine. Redecorasem apartamentul cu Pete. Aveam acum fiecare televizor in camera, telefoane de ultima generatie, un computer mai bun. Si am reusit sa ii convingem pe gazde sa ne lase sa platim apartamentul. Practic foloseam chiria drept rata. Cum spuneam, desenam in parc. Sarah a venit si s-a oprit pentru o clipa si a zis: “De asta am nevoie!” .
Ma speriase. Mi-a zis apoi ca e tattoo artist si ca desenul meu a inspirat-o pentru o comanda foarte importanta. Era un craniu mai stilizat. Mi-am adus aminte atunci de cand lucram la salonul acela.
“- Hey, esti tattoo artist!
- Da.
- Si... Cum e?
- Se castiga bine.
- Ce-ai zice daca... Daca m-ai angaja? Adica. Uite, te platesc eu. Ma inveti sa tatuez?
- Tehe... sure...”

MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  alexmissa la data de Mar Iun 30, 2009 1:46 pm

foarte tare! te pricepi! chiar imi place mult...mi-a acaparat atentia...i want more!
alexmissa
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Capricorn Tigru
Numarul mesajelor : 154

Data de inscriere : 01/06/2009
Localizare : Harajuku Station :D

Vezi profilul utilizatorului http://www.alexmissa.hi5.com

Sus In jos

Mesaj  sweet-miyavi la data de Mar Iun 30, 2009 2:05 pm

super, imi place pe mine sincer nu ma pasioneaza proza, imi place mai mult sa compun poezi
dar proza scrisa de voi chiar imi place si inca foarte mult
sweet-miyavi
Admin
Admin

Taur Pisica

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Mar Iun 30, 2009 6:31 pm

Si m-a luat sub aripa ei. I-am facut cunostinta cu Pete si s-au placut instantaneu. Invatasem deja sa manevrez o masinarie de tatuat de cand lucram in spelunca aia, asa ca Sarah mi-a dat mie tatuajele mai usoare ca sa se intalneasca cu Pete. Mai un kanji, mai un fluture, o floricica simpla. De la un moment dat ma plictisisem sa le fac asa si mai adaugam culori. Leesha, o tipa de la salon m-a invatat despre acele de umbrire, asa ca tatuajele mele au devenit mai complexe. Dupa jumatate de an, Sarah renuntase de tot la salon, asa ca eu i-am luat locul. Nu ajunsesem la nivelul ei, dar tot puteam sa iau comenzile mai simple. Imi folosisem picioarele drept materie de studiu. Foloseam cerneala diluata, ca sa le pot acoperi apoi cu altele. Leeshei i se facuse mila de mine asa ca mi-a tatuat ea picioarele apoi cu adevarate opere de arta, sa nu se vada tampeniile mele. Apoi am inceput sa exersez pe ce apucam. Carcase de porc, piele falsa. Pana cand a venit Jamie in salon. Era de varsta mea. Sarea si dansa peste tot. A venit la mine si mi-a zis: “Vreau sa ma tatuezi!”. I-am spus ca sunt incepatoare si nu pot face mare branza, asa ca il programez la altcineva. Mi-a dat o foaie de hartie cu o pasare desenata parca de un copil de gradinita.
“-Vreau o randunica. Bine, asta e desenul meu, dar..
- Leesha!
- Nu am timp, fa-l tu. Hai ca o sa te descurci, pun pariu!
- Ok, deci vreau o randunica.
- Uhm...”

Am luat o foaie de hartie noua si am desenat o randunica draguta pe ea. Jamie a adorat-o de cand a vazut-o, asa ca si-a dat tricoul jos si a inceput sa ranjeasca. Parca era un copil de 3 ani. O vroia pe piept, in partea dreapta, asa ca l-am intins pe masa si am luat un marker. Nu aveam probleme in a desena randunici, asa ca am desenat-o direct pe el. Chichotea in timp ce trasam conturul pe pielea lui, si se tot misca. Imi zicea ca il gadila. Pe mine ma lua rasul. Cand am luat masina in mana mi-a zambit si s-a calmat. Imi parea cunoscut. Stiu sigur ca il mai vazusem pe undeva. Dar asta chiar nu a contat. Pe tot parcursul procesului a stat, pur si simplu. A stat calm, tacut. Nu a zis nimic. Si eu nu puteam sa raman indiferenta la el, imi era greu sa il tatuez. Mi-a iesit o linie stramba. Dar m-a incurajat ca nu are nimic si am continuat. Eram foarte emotionata dar m-am calmat instinctiv. Pete a intrat atunci si el in salon, urmat de Sarah, care a venit imediat sa se uite ce fac. Nici nu a observat linia gresita. Sau poate il are doar pe Pete in cap si nu vedea nimic altceva.
In fine, tatuajul ala a reprezentat primul din portofoliul meu. Leesha a zis ca e incredibil si ca ei nu i-ar iesi asa. Leesha are inca probleme cu desenele si proportiile, dar daca ii lasi timp, poate sa faca orice.
Relatia dintre Pete si Sarah a evoluat foarte repede. El a cerut-o in casatorie la un an dupa ce s-au cunoscut. Am fost domnisoara de onoare. Eram imbracati toti in blugi sfartecati si alte chestii de genu. Dar a fost o ceremonie frumoasa. Era invitat si Jamie si atunci mi-am dat seama unde il mai vazusem.
Ziceam la un moment dat de Universitatea de Arte. Faceam niste cursuri de portrete realistice si era cu mine in grupa. Era o zgatie nestatornica care isi ascutea creioanele la 2 secunde. A disparut dupa 2 luni.
- Slick, ce ai? Nu mai latra, caine idiot. A normal. Ti-e foame. Hai sa mergem acasa.
Mama, s-a inserat deja. Canapelele mele sunt chiar comode. Sa mai iau taxi? Nea.
- Ne plimbam, nu-i asa, Slick?
Normal, ii place sa se plimbe. Nu dureaza mult drumul pana acasa, stau aproape. Si primul lucru pe care o sa-l fac o sa fie o baie luunga. Poate maine il sun. Mi-e dor de casa. Sper sa il conving sa vina cu mine.
Prima poza pe care o vad in apartament e cu mine, Pete si Slick cand era inca un pui. Mi-e dor de Pete. Poate singurul lucrude care imi pare rau de cand i-am facut cunostinta cu Sarah e ca am petrecut mai putin timp impreuna. Dar el era fericit cu Sarah, asa ca l-am lasat sa faca ce vrea. Nu m-a uitat niciodata, evident. De fiecare data ma suna sa ma intrebe ce fac, cum sunt, daca am nevoie de ceva. Tot timpul a avut grija de mine.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  sweet-miyavi la data de Mier Iul 01, 2009 3:18 am

foarte fain
sweet-miyavi
Admin
Admin

Taur Pisica

Sus In jos

Mesaj  White_Raven la data de Mier Iul 01, 2009 3:10 pm

aaoleu dar mai ho mai!!
nici nu am avut cand sa citesc toate astea
intrebarea e cand ai scris tu toate astea?
yu math enthusiast!
White_Raven
Moderator
Moderator

Rac Capra
Numarul mesajelor : 207

Varsta : 27
Localizare : Pitesti (=^.^=)

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Mier Iul 01, 2009 7:35 pm

Noaptea O__O
MWHAAAAAAAAAAAAAAAAAa am terminat cu bacu, deci o sa scriu mai mult. Bine, nu am terminat, mai am maine la geogra but.. puh'leeeze
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  alexmissa la data de Mier Iul 01, 2009 8:33 pm

super! imi aduce aminte de ultima carte pe care am citit-o ... HITOMI KANEHARA - "Sarpe si Cercel" ... tot cu tatuaje, chestii...
alexmissa
Miyavi Fan
Miyavi Fan

Capricorn Tigru
Numarul mesajelor : 154

Data de inscriere : 01/06/2009
Localizare : Harajuku Station :D

Vezi profilul utilizatorului http://www.alexmissa.hi5.com

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Mier Iul 01, 2009 9:17 pm

Nu m-am putut abtine

Mai ales dupa ce am ramas insarcinata. Cu cine? Nimeni altul decat domnul Christopher Nunez. Ne intalnisem la o conventie in Miami, am mers impreuna la o petrecere si de acolo lucrurile au degenerat. In camera lui de hotel. Apoi in a mea, cand m-a condus. Apoi intr-o masina. Si inapoi in camera lui. Partea proasta e ca ultima data se rupsese prezervativul, si nu stiu din ce cauza, pastila de a doua zi nu a functionat. Am aflat dupa 4 saptamani. Nu stiam de ce mi-e rau dimineata. Aveam aproape 27 de ani. M-am dus in Miami si m-am intalnit cu el din nou. Cred ca a citit pe fata mea ce s-a intamplat, ca m-a luat in brate si mi-a spus ca o sa fie ok. Relatia noastra nu trebuia sa fie niciodata mai mult decat niste intalniri pasionale. Barbat de treaba, mi-a spus ca recunoaste copilul ca fiind al lui si ma ajuta cu orice am nevoie. Spre surprinderea mea, chiar ii suradea ideea de a fi tatic. Pe atunci eram deja destul de realizata, castigam destul de bine cat sa pot sa ma mut din apartamentul de unde locuiam cu Pete. El se mutase cu Sarah cu vreo 4 luni in urma. M-am mutat in duplexul pe care il am si acum. Chris ma vizita regulat pe perioada sarcinii. Chiar a adus-o si pe mama lui sa ma cunoasca. Mi-a placut de ea, era foarte deschisa si nu a deranjat-o de loc faptul ca eu m-am culcat cu fiul sau asa... fara sa avem nici o relatie. Aflasem ca urma sa am un baietel, asa ca ne-am dus amandoua la cumparaturi. Chris m-a ajutat pana si sa decorez o camera ca fiind camera copilului. Aveam 4 dormitoare. Asa ca unul l-am rezervat pentru el, cand avea sa vina sa il vada pe Chris Junior. C.J., asa ne-am decis sa ii spunem. El a facut aceeasi chestie si in apartamentul lui. O camera avea sa fie a mea si al copilului. Ne-am decis sa ne vedem cu alte persoane, oricum eu cu Chris nu am fi avut nici un viitor ca si cuplu si doar copilul ar fi avut de suferit daca am fi incercat. Eram insarcinata in 7 luni cand ma intorceam din Miami. El a insistat sa ma conduca, dar eu l-am refuzat de fiecare data. Isi pierduse prea mult timp cu mine. In schimb, Ami avea niste probleme de rezolvat in NYC, asa ca s-a oferit sa ma duca el. Am avut noroc ca era cineva cu mine. Aveam convulsii, sarcina facuse o complicatie. A trebuit sa nasc prematur. Din pacate copilul nu a supravietuit. De cum a aflat, Chris a venit in NY, sa ma vada. Eram distrusa. Imi doream mult copilul acela. Desi nu imi statea in fire, mi-am cerut scuze de la el pentru tot ceea ce se intamplase.
“- Tina, e ok. Nu trebuie sa iti faci griji. Macar ne-am ales amandoi cu niste prieteni buni din toata tarasenia asta.
- Cred... Dar stii, ideea ca voi fi mama....
- Iti dai seama ce ar fi iesit din 2 tattoo artists?
- Un conservator care sa militeze impotriva modificatiilor corporale?
- Haha, poate.
...
- Imi pare rau ca s-a intamplat asa. Ca... CJ...
- Si mie, Chris. Macar le dam iar paine ziaristilor. Mai au o luna despre ce sa scrie.
- Dar chiar imi placea ideea sa am un copil, si sincer nu stiu daca am cunoscut pana acum o persoana pe care mi-as fi dorit-o mai mult in postura de mama copilului meu.
- Acum o spui doar sa ma faci sa ma simt bine.
- Nu. Nu e vorba de iubire sau dragoste, pur si simplu de felul tau de a fi. Ai trecut prin destul de multe si CJ ar fi avut de la cine sa invete ceva despre viata. Si cred ca ai fi o mama grozava.
- Crezi?
- Stiu. Si mi-ai dovedit asta cand ai vrut sa fac parte din viata fiului meu fara sa ma constrangi in a ma casatori cu tine, sau alte chestii de genu.
- Nu era doar copilul meu, era si al tau deci mi se pare corect sa fi avut drepturi egale. “

Mi-a zambit atunci. Si a ramas cu mine toata noaptea, in caz ca aveam nevoie de ceva. Eram inca in spital, dar el a ramas acolo. Mancam amandoi budinca din cantina si ne imaginam cum o sa alergam dupa CJ prin iarba. Si tot felul de alte tampenii. Nu e deloc cum mi’l imaginasem. Putea fi chiar responsabil cand vroia si cu mine nu se purta ca si cu orice fata. Dupa ce mi-am revenit si-a petrecut o saptamana incercand sa ma convinga sa merg in Miami. Mi-a zis ca Garver ar fi fericit sa fiu acolo si aveam sa progresam mai toti. Fiecare avea stilul lui si nu strica sa invatam trucuri noi. Asa ca am acceptat. M-am gandit totusi la Johnny si la Pete. Si la salonul din NY. Era oricum al lui Sarah, dar nu stiu din ce motiv am ajuns un fel de prim-tattooer. Dar Leesha si cu fetele se descurcau. In fond nu prea ma leaga nimic de locul ala, decat faptul ca a fost salonul in care am debutat. Dar nu prea era stilul meu. Pete.. o avea pe Sarah, asa ca se descurca si fara mine. Oricum aveam telefoane si eram la 2 ore distanta cu avionul.
Dar Johnny?.. Ei bine, Johnny terminase liceul. Scrisese inainte niste articole pe la ziarele mai mici si avusese norocul sa fie recomandat pentru un curs de formare organizat de New York Times. L-am sunat in momentul in care i-am spus lui Chris ca accept. S-a bucurat pentru mine. Zicea ca o sa vina sa ma viziteze, sa imi ia interviuri. Si ca o sa faca un documentar din viata mea. Nu l-am crezut. Pana saptamana trecuta cand m-a sunat ca a primit aprobarea. Eh...
Evident, frigiderul meu e gol.Tocmai acum m-am decis ca mi-e foame. Mi-e dor de Miami. Era cald si bine tot timpul. Si prinsesem un bronz asa frumos... Cred ca o sa merg sa ii vizitez pe ai mei curand. Mi-e dor si de Chris, nu l-am mai vazut de ceva vreme.
You have 1 new message:
- Hey, Tina sunt Johnny. Asculta, editorul are nevoie de documentarul asta in 3 luni, asa ca trebuie sa ne cam grabim. Ti-am trimis reclama la el pe mail, sper sa iti placa. Deja am primit 5000000000 de mailuri, oamenii sunt incantati. Suna-ma.
Trebuia sa imi imaginez ca e Johnny. Nu i-am inteles niciodata entuziasmul, cand vine vorba de mine.
Casa mea e ceva de speriat. Nici o camera nu seamana cu alta, dar nici un an de-al meu nu seamana cu precedentul, asa ca e ok. Camera mea preferata e dormitorul pe care il facusem pentru CJ. Nu m-a lasat inima sa il redecorez, chiar daca au trecut aproape 6 ani de atunci. Mai simt cateodata cum loveste in interiorul meu si imi vin lacrimile. Dar imi revin repede. Inimioara asta de pe umar, cu mainile si bannerul pe care scrie “Mommy loves you” e facuta de Chris. El a vrut altceva. M-a rugat sa ii fac portretul lui CJ. A trait abia 2 zile. Dar am apucat sa ii facem cel putin 50 de poze. Nu mai facusem portrete inainte, decat unul foarte prost pe o bucata de piele falsa, dar cel cu CJ a iesit bine.
Camera e spatioasa. Am decorat-o in stil asiatic, desi eu sunt germano-englezoaica. Am pus panouri din hartie de orez pe perete si am pictat chiar eu unele dintre ele. Aici e un arbore bonsai. Un peisaj cu un cires inflorit si un lac in partea cealalta. Un pat foarte jos pentru cand va creste, iar patutul pentru cat e mic arata de parca ar avea 500 de ani. Niste cosuri din paie cu multe jucarii... Nu ne-am putut abtine, v-am spus ca am fost cu mama lui Chris la cumparaturi. Si un urs panda cat mine de mare in celalalt colt. E foarte simpla, dar mie imi place. Uneori, cand sunt trista dorm aici, cu ursul in brate. Puff. Asa i-a spus Chris.
Dupa ce l-am pierdut pe CJ au urmat o serie de analize. Doctorul mi-a spus ca sunt foarte putine sanse sa pot duce o sarcina pana la capat. Chiar si asa, copilul s-ar putea naste cu probleme. Aparent am un uter hostil. Mi-am legat trompele la un an dupa si mi-am propus sa adopt.
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  sweet-miyavi la data de Joi Iul 02, 2009 2:05 pm

este foarte fain si "capitolul" asta
sweet-miyavi
Admin
Admin

Taur Pisica

Sus In jos

Mesaj  MurdeR.DOLL la data de Lun Iul 06, 2009 7:30 am

In Miami am petrecut 2 ani. M-am intors cand a murit Pete, nu stiu de ce. Am lucrat cu baietii la salon, Love/Hate, si cred ca acela a fost momentul in care am devenit foarte cunoscuta in breasla mea. M-am specializat pe ... orice. Nu mi se parea greu sa fac nici un tip de tatuaj. Lucrand cu Chris Garver am invatat foarte multe despre tattooing si ne-am imbunatatit amandoi tehnica. Nu stiu de ce, dar m-am apropiat foarte mult de Ami. Nu eram atat de apropiata pe cat eram de Pete, dar eram prieteni buni.
Nunez... Am incercat o relatie. Si cred ca au fost cei mai stabili 2 ani din viata mea. Aveam un contract de munca, un contract cu TLC, un iubit, prieteni buni, un apartament in Miami si unul in New York. Ce imi puteam dori mai mult? Nimic. Ziua mi-o petreceam la salon razand cu Ami de fetele care veneau la Chris in speranta ca prind si ele un pranz cu el. De tutele care flirtau cu restul baietilor. Noptile, daca nu mi le petreceam in cluburi, cu Nunez... eram ba la el, ba la mine. De cele mai multe ori vorbeam vrute si nevrute, stateam treji cu orele si vorbeam. Dar cand e prea bine deja devine rau. Am primit un telefon de la Sarah...
“- Tina...
- Sarah, de ce plangi?
- Pete... el.... Alex.... in parc...
- Pete te-a inselat cu Alex in parc? Crezi ca ma pacalesti?
- Nu. Alex l-a... Pete a.... a murit, Tina!”

Atat mi-a trebuit. Am plecat la New York. La inmormantare, eu plangeam mai ceva ca Sarah... si ea era nevasta lui. Chris a trebuit sa ma tina, imi venea sa ma arunc in groapa dupa el. I-am spus apoi ca imi pare rau dar nu ma pot intoarce la Miami. Aproape tot timpul liber mi-l petreceam vorbind cu poza lui, in camera lui CJ. Practic traiam acolo... vorbind cu el, anticipand raspunsuri. Inca o mai fac cateodata, cand nu am chef de vorbit la telefon. E foarte dureroasa pierderea unui prieten, mai ales un prieten de teapa lui Pete. Nu am stiut cum sa imi revin. In special din cauza faptului ca in momentul ala imi veneau in minte toate amintirile cu el si tot ce era rau in viata mea. Imi adusesem aminte si de CJ, de puscarie, de imaginea proasta pe care o avusesem in copilarie, de faptul ca nu mai pot avea copii pe cale naturala. De faptul ca m-am indepartat de Chris din cauza asta, ca ii ignoram telefoanele lui Ami, ca arta mea stagna... Sarah era ok. Incerca sa fie ok, dar eu nu puteam si sunt sigura ca Pete ma uraste pentru asta si ca in viata de dupa o sa imi dea o mama de bataie. Momentul in care am decis ca trebuie sa imi revin a fost o chestie spusa de Johnny: “-Daca CJ traia acum, ce faceai?”. Tring. Parca mi-a sunat alarma. O perioada dupa, incuiasem camera aceea si refuzam sa intru in ea.
As intra acum. Dar prefer patul meu. Mi-e dor de casa... Camera mea seamana foarte mult cu camera unde dormeam cand eram copil. Pereti verzi si albastrii, mobila albastra.. creioane si foi si desene si postere peste tot. Pana si evantaiul albastru cu flori de cires rosii. E facut la comanda, si arata exact ca si al meu.
Televizorul e diferit. Acum am unul mai mare. Mtv? Nu m-am mai uitat demult la canalul asta. Sucks, anyway... Am ajuns la concluzia asta cand ma certam cu Pete pe tema: muzica. Eu sunt un fel de ... hardcore/heavy-metal bad ass chick, iar el era un gangsta obsedat de old school hip-hop. Ne opream amandoi din contrazis cand porneam MTV-ul si era doar pop... meh...
O sa inchid televizorul... Oare daca adorm, ce o sa visez?
MurdeR.DOLL
Great fan
Great fan

Sus In jos

Mesaj  IzaBell` :x la data de Lun Iul 06, 2009 12:18 pm

woah de ce a trebuit sa moaraaa

vreau nextttt